Zhodnotenie aktuálnej situácie


Vážení rodičia, hráči, funkcionári, futbaloví priaznivci a priatelia klubu,

mrzí nás, že už dlhšie sme nepublikovali žiaden príspevok z prostredia klubu. Je to jednak zapríčinené stále pokračujúcou pandémiou ochorenia COVID-19 a aj tým, že sú naďalej v platnosti nariadenia orgánov štátu i príslušných zväzov, ktoré náš milovaný šport dočasne zastavili. 

Nachádzame sa v zložitej situácii, keď neustále šíriace sa vírusové ochorenie koronavírusu na Slovensku, zásadne ovplyvňuje všetky oblasti nášho bežného života.

Navyše sme uplynulý víkend takmer všetci absolvovali I. kolo celoplošného testovania obyvateľstva. Následne sa pre osoby s negatívnym výsledkom črtala možnosť uvoľnenejších opatrení. I v tejto súvislosti sme v klube prerokovali možnosti opätovného spustenia aspoň čiastočného tréningového procesu. Žiaľ, publikované výsledky v našom okrese nás posunuli aj do II. kola celoplošného testovania a tak i malá možnosť spustenia tréningov počas tohto týždňa nebola možná.

V klube však nezaháľame a pracujeme naďalej, i keď nie priamo na ihrisku. Ako sme komunikovali s niektorými trénermi, rodičmi a funkcionármi nášho klubu, v najbližšej dobe nás bude čakať neľahká úloha a to zhodnotenie jesennej časti sezóny z pohľadu ekonomiky, športových úspechov ako aj postupné plánovanie zimnej prípravy mužstiev. Všetko sa však odvíja v závislosti od postupného uvoľňovania nariadení a taktiež platnosti usmernení jednotlivých zväzov.

V neposlednej rade sme začali so zhromažďovaním údajov od jednotlivých mužstiev ohľadom členských poplatkov a v najbližších týždňoch budem publikovať informáciu o poplatkoch na ďalšie obdobie. Do konca roka 2020 budú vyčíslené všetky nedoplatky/preplatky a následne zaslané konkrétnym hráčom alebo ich zákonným zástupcom.

Verím, že žiadne prekážky, nariadenia a opatrenia nás nezlomia, naopak, trpezlivým prístupom a zodpovednosťou ich porazíme, aby sme sa mohli opäť v zdraví stretávať v priestoroch nášho klubu.   

Taktiež verím, že k II. kolu celoplošného testovania pristúpime zodpovedne a disciplinovane. Následne budeme monitorovať možné uvoľnenie opatrení a napriek tomu, že sa blížime k záveru roka, verím, že aspoň niekoľko kopnutí do lopty ešte stihneme.

Dúfam, že spoločne tieto ťažké časy zvládneme.

 

Zostávam s Vami, Mgr. Miroslav Krč, prezident MFK Stará  Turá